سرقت ازمغازه‌ها با خودرو‌های تندرو + احداث سایت موزه صحرایی شادیاخ نیشابور در دستور کار قرار گرفت – خادمین حضرت

روزنامه ایران نوشت: در پی افزایش سرقت از مغازه‌ها در محدوده کرج، تیم ویژه‌ای ازکارآگاهان دایره مبارزه با سرقت در اداره آگاهی تشکیل شد و در نخستین گام کارآگاهان توانستند با استفاده از بانک اطلاعاتی مجرمان، اعضای یک باند که از سارقان حرفه‌ای بودند را شناسایی کنند
سرهنگ صفایی به مردم توصیه کرد با نصب دوربین‌های مدار بسته و هوشمند و همچنین رعایت نکات ایمنی در مغازه‌هایشان از وقوع چنین سرقت‌هایی پیشگیری کنند.

وی گفت: سارقان دستگیر شده با استفاده از دیلم و قیچی‌های مخصوص در مغازه‌ها را گشوده وسرقت هایشان را اجرا می‌کردند.

به‌گفته سرهنگ محمد صفایی- رئیس پلیس آگاهی استان البرز- سارقان با سرقت خودروهای تیزرو همانند ماکسیما، در محدوده شهریار و اسلامشهر سناریوهای سرقت هایشان را در کرج طراحی و اجرا می‌کردند.آنها سرانجام پس از سه مرحله عملیات پلیسی دستگیرشدند.

روزنامه ایران نوشت: در پی افزایش سرقت از مغازه‌ها در محدوده کرج، تیم ویژه‌ای ازکارآگاهان دایره مبارزه با سرقت در اداره آگاهی تشکیل شد و در نخستین گام کارآگاهان توانستند با استفاده از بانک اطلاعاتی مجرمان، اعضای یک باند که از سارقان حرفه‌ای بودند را شناسایی کنند.

سه‌تن از اعضای این باند دارای سوابق متعدد کیفری هستند که تاکنون طی بازجویی‌ها به هفت فقره سرقت‌ اعتراف کرده‌اند که کماکان تحقیقات از آنها ادامه خواهد داشت.وی گفت: تحقیقات پلیسی برای شناسایی همه مالباختگان ادامه دارد و در بازرسی از مخفیگاه سارقان، مقداری لوازم خودرو و اجناس مربوط به فروشگاه‌ها کشف شده است.

——————-

جانشین پایگاه تاریخی نیشابور گفت: برای نخستین بار، عملیات اجرایی احداث مسیرهای دسترسی سایت تاریخی شادیاخ نیشابور از محل اعتبارات مدیریت پایگاه نیشابور آغاز شد

جانشین پایگاه تاریخی نیشابور گفت: برای نخستین بار، عملیات اجرایی احداث مسیرهای دسترسی سایت تاریخی شادیاخ نیشابور از محل اعتبارات مدیریت پایگاه نیشابور آغاز شد.

در این مجموعه فرهنگی علاوه بر ایجاد مسیر بازدید، برخی از آثار شاخص نیز به صورت مولاژ در موقعیت واقعی به دست آمده جانمایی می شوند تا شناخت گذشته کهن شادیاخ برای گردشگران و مسافران ملموس تر باشد.

شریفان تصریح کرد: در طرح تکمیلی سایت موزه شادیاخ نیز مجموعه ای از غرفه های ارائه محصولات فرهنگی درخصوص نیشابور کهن و صنایع دستی این شهرستان نیز ارائه خواهد شد. درواقع این مجموعه بسته کامل فرهنگی، تاریخی و نیشابورشناسی خواهد بود. ضمن این که فضای سبز پیرامونی نیز به جلوه های این مجموعه خواهد افزود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

هادی شریفان جانشین پایگاه منطقه تاریخی نیشابور گفت: در این طرح، بیش از ۲ هزار متر مربع از محوطه و عرصه باستانی شادیاخ که در طی سال های قبل کاوش و مورد حفاری باستان شناسی قرار گرفته است، خواناسازی، مرمت و از طریق احداث راهروها و کریدورهای مخصوص دسترسی گردشگران به داخل قسمت های کاوش شده برای بازدید امکان پذیر خواهد شد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *