کشف اشیای تاریخی با قدمت بیش از 2000 سال + هشدار پلیس روسیه به هواداران انگلیسی – خادمین حضرت

بیش از 26 قلم شیء تاریخی از مقاطع مختلف تاریخی؛ از دو هزار سال پیش، اسلامی و اشکانی از قاچاقچیان آثار تاریخی در همدان کشف شد
به گفته ی وی؛ به دنبال کارشناسی های فنی انجام شده از سوی کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی استان همدان، اصالت بخشی از اشیای مکشوفه تایید و قدمت آنها هزاره اول قبل از میلاد، اسلامی و اشکانی تخمین زده شد و افراد دستگیرشده به همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی ارجاع شدند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

بیش از 26 قلم شیء تاریخی از مقاطع مختلف تاریخی؛ از دو هزار سال پیش، اسلامی و اشکانی از قاچاقچیان آثار تاریخی در همدان کشف شد.

به نقل از روابط عمومی فرماندهی یگان حفاظت میراث فرهنگی، سردار سرتیپ دوم پاسدار امیر رحمت الهی گفت: یگان حفاظت استان همدان در ادامه روند دستگیری قاچاقچیان اموال تاریخی و با کسب اخبار از سوی دوستدارن میراث فرهنگی مبنی بر خرید و فروش و نگهداری مقداری اشیای عتیقه در شهرستان نهاوند، با تشکیل تیم ویژه عملیات نسبت به بررسی و شناسایی هویت افراد دخیل در قاچاق اشیای تاریخی اقدام کرد.

ماموران یگان حفاظت با بهره گیری از ظرفیت حمایتی مراجع قضایی و انتظامی در دو عملیات مجزا ابتدا 26 قلم و در مرحله بعد پنج قلم اشیای قدیمی شامل خنجرمفرغی، تیغه مفرغی، سرنیزه مفرغی، پیه سوز مفرغی، سکه نقره، آویز گوشواره با نقش انسان، دستنبد طلایی و نقره ای و پیاله طلایی کشف و ضبط کردند.

——————-

ایسنا: به نقل از دیلی میل، تنش و درگیری بین هواداران روسیه و انگلیس در دوره‌های قبل از جمله رقابت‌های یورو ۲۰۱۶ باعث شده است که پلیس تدارک‌های زیادی برای جلوگیری از این درگیری‌ها در روسیه داشته باشد
در رقابت‌های یورو ۲۰۱۶ درگیری‌های گسترده هولیگان‌های انگلیسی و روسی باعث شد چندین زخمی و دستگیرشده بر جای بماند. در این بین رئیس پلیس روسیه به هواداران انگلیسی هشدار داد هواداران انگلیسی به هیچ وجه پرچم گرجستان را با خود به ورزشگاه نروند و شعارهای تحریک کننده سر ندهند.

تیم ملی فوتبال انگلیس با هدایت گرت ساوت گیت در دوره قبل در مرحله گروهی حذف شد و این بار در گروهی آسان با تیم‌های بلژیک، تونس و پاناما هم‌گروه شده است.

قرار است تدابیر شدید امنیتی قبل از بازی‌های انگلیسی در جام جهانی ایجاد شود تا مانع درگیری هواداران روس با انگلیسی گردد.

ایسنا: به نقل از دیلی میل، تنش و درگیری بین هواداران روسیه و انگلیس در دوره‌های قبل از جمله رقابت‌های یورو ۲۰۱۶ باعث شده است که پلیس تدارک‌های زیادی برای جلوگیری از این درگیری‌ها در روسیه داشته باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *